Nem indul jól a ZTE új játékosának kalandja: Esiti elvesztette a személyes okmányait
A zalaegerszegi klub a lakosság segítségét kéri.
A Budapest Jazz Club üzemeltetői jelenleg „minden követ megmozgatnak”, hogy megmentsék a szórakozóhelyet.
A fővárosi fenntartású Budapest Jazz Club, amely az ország egyik legjelentősebb jazz-zenei kulturális helyszíne, arról számolt be közösségi oldalán, hogy átmenetileg kénytelenek bezárni.
A bejegyzésből kiderült, hogy a 2012 óta folyamatosan növekvő bérleti díjak miatt 2022-re kilátástalan anyagi helyzetbe kerültek, most pedig odáig fajult a helyzet, hogy a vagyonkezelőjük kizárta a tulajdonosokat a klubból.
A Budapest Jazz Clubot (BJC) működtető Jazzart Közcélú Alapítvány 2012-ben létesített közszolgáltatási szerződést a Fővárosi Önkormányzattal. Mint írták,
Míg tizenegy évvel ezelőtt havonta nettó 833 500 forintot fizettek, addig ez az összeg 2023-ra havi nettó 1 203 400 forintra nőtt – fűzték hozzá.
A BJC üzemeltetői hozzátették, hogy a bérleti díj kifizetése kezdettől fogva „problémás volt”, a lejárt tartozások összege pedig különböző mértékben ingadozott. A klub megmaradt forrásokból és magánkölcsönökből próbált életben maradni, és már októberben jelezték a helyzet tarthatatlanságát a Fővárosi Önkormányzatnál, amely azonban érdemi segítséget nem tudott nyújtani – idézték fel.
Ezután azzal folytatták, június 21-én kapták kézhez a felmondást, ami után még a bezárás előtt igyekezett a klub részleges, önerőből történő rendezési ajánlatot tenni, amit a vagyonkezelő elutasított.
Mindezután június 26-án a vagyonkezelő lecserélte a zárat, és lelakatolta a Budapest jazz Clubnak helyet adó ingatlant –azaz lényegében kizárta onnan a hely tulajdonosait.
A posztot azzal zárták, hogy jelenleg „minden elképzelhető követ megmozgatnak, hogy kiutat találjon a szomorú helyzetből”.
A vonatkozó bejegyzést alább olvashatják:
Nyitókép: Budapest Jazz Club Facebook-oldala